wabik

“Dzieci są wabikiem – mają wzbudzać empatię”
“Po osiągnięciu greckiego brzegu pontony są niszczone, żeby nie można ich było odesłać. ”
“Ci, którzy mieli szczęście i dopłynęli do brzegu, robią sobie zdjęcie, szybko przesyłają do rodziny.” – czyli na roaming w UE ich stać…Przeprowadziłem sobie małą symulację. Poszukałem w sieci danych o cenach, za jakie przemytnicy szmuglują tych ‘biedaków’ do Europy, zrobiłem bilans dochodów mojej rodziny (dwoje pracujących plus dwoje dzieci) i… zapij zimną wodą. Nie stać mnie! Nawet na jedno podejście, a przecież niektórzy z nich robią po kilka. Wynika z tego, że powinienem emigrować do Syrii, bo tam najwyraźniej stać byłoby mnie na uzbieranie kwoty, o jakiej tu mogę tylko pomarzyć. Coś się w tej waszej propagandzie kupy nie trzyma… Jezeli umieraja w lodkach to najwieksza nieodpowiedzialnoscia tych rodzicow jest wsadzanie swoich dzieci do tych lodek. W Europie zabiera sie prawa rodzicielskie rodzicom ktorzy narazaja na niebezpieczenstwo swoje dzieci. Nawet Polskie rodziny traca prawa w Norwegii czy w Niemczech za o wiele mniejsze przewinienia. Dlaczego nie dotyczy to Syryjczykow? I niech mi nikt nie odpowiada ze uciekaja przed smiercia. Przybywaja z Turcji gdzie tysiace Polakow wyjezdza na wczasy.

To zapytaj Obamę, Busha, zapytaj Izrael i premiera, który powiedział, że nikogo nie będą przyjmować. A co z Arabią Saudyjską, Katarem, Kuwejtem, ZEA ? Tutaj dwa pytania – dlaczego tam nie ciągną uchodźcy, drugie dlaczego ww państwa były/są zamieszane w finansowanie terrorystów, w tym ISIS ?
USA z Rosja i innymi podpala Bliski Wschód, a Europa, w tym Polska ma ponosić tego konsekwencje ? Zresztą w Afryce jest identycznie, a tam potencjalnych imigrantów będzie nie milion czy dwa, ale dziesiątki, a nawet w perspektywie lat setki mln. Europa nie jest w stanie tego wytrzymać ani finansowo -bo chyba nikt nie będzie starał się wmówić, że potrzebujmy tych rąk do pracy bo sami je tracimy z powodu Azji lub komputeryzacji, automatyzacji. Zresztą większość z tych osób niestety nie znalazłaby pracy w ogóle lub co najwyżej to co nasi – zmywak. Druga kwestia to różnice kulturowe, jednak Polak odnajduje się bardzo dobrze, za to imigranci od Szwecji, przez UK po Francję często tworzą getta, zamknięte grupy, kultury.
Jestem za pomocą Styryjczykom, ale poprzez zakończenie konfliktu, a ISIS nie powstałoby gdyby nie interwencje USA w Iraku, gdyby nie wsparcie dla grup bojowników w Syrii. Co ciekawe te grupy są często skrajnie islamistyczne, a niektóre nawet można określić room escape Warszawa czymś na wzór Al-Kaidy! I to do nich szły środki od Arabii Saudyjskiej i innych państw Zatoki Perskiej. I teraz Europa ma przyjmować imigrantów bo Stany Zjednoczony z resztą świata się bawią na Bliskim Wschodzie, w Afryce ?! Chyba komuś się coś w głowie pomieszało.

“Ci, którzy mieli szczęście i dopłynęli do brzegu, robią sobie zdjęcie, szybko przesyłają do rodziny. To dowód życia z selfie sticka”
No tak biedni ludzie z IPhonami w rękach.
A teraz wyobraźcie sobie siebie. Macie rodzinę , dzieci, jesteście uchodźcami w obozie w Turcji. Warunki trudne, ale bezpiecznie. Wzięlibyście całą rodzinę na byle jaką łódkę , narazili ich życie?
To świadczy że dla dobrobytu o jakim słyszeli ci ludzie , tej masie pieniędzy jaką dostaną w Europie ci ludzie zaryzykują życie swoich dzieci. Przecież wojny bywały już w przeszłości w tym rejonie świata. Weźmy Liban , Sudan i inne afrykańskie kraje. No ale nie było anten satelitarnych, Internetu, gdzie można było zobaczyć przywódców UE jak wołają :komm, komm , chodźcie, przyjeżdżajcie, czekamy na was. To że ci ludzie toną, giną, to nie moja czy Twoja wina. poza tym ci ludzie nie przyjeżdżają tutaj, by wtopić się w nasze społeczeństwa, zintegrować, żyć wg naszych norm, i prawa. Przyjeżdżają by brać, brać , śmieją się z naszej naiwności i głupoty, którą my nazywamy empatią i współczuciem. Oni tych uczuć do swych własnych dzieci nie mają
“Pieczątka, zgoda. A potem zaczyna się gra w znikanie. Będą uciekać na północ, do Niemiec, Skandynawii.”

Comments are closed.