sposób

wybrałem wcale nie najtańszą oczyszczalnię, razem z montażem i uzgodnieniami. jestem zadowolony z działania. Sprawdziłem, każdego wykonawcę, który był u mnie. Część z nich to po prostu zwykli naciągacze. Informowali na przykład o tym ze zrobią, ale najlepiej bez faktury i połowę materiałów musiałbym dostarczyć sobie sam. O gwarancji od takich ludzi nie ma nawet co marzyć. I warto sprawdzić referencje. Polecam każdemu taki sposób wyboru wykonawcy.Bez wnikania w szczegóły powiem, że się nie opłaca. Jak dobrze pójdzie przez pół roku będziesz taniej http://klimatyzator.eu  (ale nie za darmo) podgrzewać wodę. Ile przy gazie wydasz na to? Kilkaset złotych, a chcesz w tym celu zamrozić 9000zł. Jeśli do tego masz spłacać powiększony o wartość kolektorów kredyt to odpowiedź powinna być jasna.

Mam dwa panele, posadowione na stelażu na gruncie w kierunku płd. (centrum kraju).

Ja tez troche ochlonelem, i mimo, ze bede mial ogrzewanie elektryczne to raczej rezygnuje ze solara na rzecz dobrego zbiornika CWU (prad 2 taryfowy).

To samo dotyczy GWC, prawdopodobnie zrezygnuje na rzecz lekko przewymiarowanego, dobrze “zalozonego” Bartosza….

Prawdopodobnie do obecnego zbiornika możesz podłączyć kolektor próżniowo-rurowy o powierzchni czynnej 3,5m^2 (optymalny na 2 – 3 osób), można to zrobić za pomocą AquaSystemu.
Co do kominka z PW to również dałoby się pewnie podpiąć do tego jednego zbiornika c.w.u.
3 źródła ciepła korzystałyby z jednej wężownicy w obecnym zbiorniku.

W zeszłym roku grzałem wodę tylko kolektorami od 30 III do końca września bez potrzeby załączania pieca. Zasobnik 300l (na 4 osoby) zagrzanej wody do około 70 stC w zupełności wystarczał na 2 doby w przypadku gorszej pogody.
Przy niewielkim zachmurzeniu kolektor pracuje, zresztą do kapieli 40 stC to juz parzy. Polecam, a czy inwestycja się zwróci czy nie to nie kalkulowałem.
Wygoda uzytkowania wzięła górę tym bardziej,że piec CO na ECo groszek

Odrzucajmy partaczy w przedbiegach, i nie marnujmy własnego czasu.  Zawsze należy sprawdzić zanim się kupi ale nie w ten sposób.Zanim kupiliśmy oczyszczalnię, też spotkaliśmy się z kilkoma przedstawicielami firm zajmujących się montażem oczyszczalni.Spotkania odbyły się na naszej działce, żeby zobaczyli i doradzili pod względem warunków gruntowych .Zdecydowaliśmy się na  bo przedstawili nam najkorzystniejsze warunki pod względem eksploatacji tzn.oczysczalnia jest praktycznie -bezobsługowa , koszt – bakterii i prądu ok.250zł. – rocznie

Comments are closed.