klimatyzacje

Upały się zbliżają – racja, zwłaszcza dzisiaj jest okropnie duszno.
Kupiłem taki klimatyzator w zeszły piątek i już się nim chłodzę, wszystko działa jak należy.
Dzięki Bogu, bo bym padł chyba jak mucha serwis klimatyzacji poznań bądź serwis klimatyzacji wrocław. Też polecam na okres letni kupić jakąś klimatyzacje.

Szczerze mogę polecić, bo jestem bardzo zadowolony.

Ale lepiej to zakładanie zrobić w logicznych ilościach aby nie wpaść w ręce fachowca który policzy nam metry razy 100w/m2 i zrobi nam chłodnie
W poniedziałek wchodzimy na dom jednorodzinny w którym oprócz rekuperacji montujemy 8 jednostek kasetonowych po 2,5kW każda

zastanawiam sie czy warto w nowo budowanym domu zalozyc klimatyzacje? Uklad domu pozwalami na strefowe rozwiazanie. Tak wiec moge zalozyc klmatyzacje typu spliter tylko czesciowo. Inwestycje jest dosc kosztowna i nie wiem czy warto.

Moze ktos ma i uwaza to za dobra inwestycje lub ma i uwaza to za zla

Wiem ,ze na temat pomp ciepła jest mnóstwo wątków i postów -ale chciałabym z tego wyłowić informacje n.t. – jak wyżej – na ile pompa ciepła ( pisze o gruntowej) – może posłużyć do klimatyzacji ?
Przeczytanie całego wątku o pompach ciepła zabrałoby mi kilka miesięcy – więc na mnie nie krzyczcie . Wyszukiwarka natomiast niczego nie znalazła. Jesli ktos jest w stanie podac mi wątek dotyczący tematu będę wdzieczna.
Teraz coś o mnie- od początku chciałam zakładać pompę ciepła , podłogówke -ale tak ,żebymożna było tym ustrojstwem też chłodzić. Kiedyś czytałam na forum ,że wystarczy pompę puścić w obiegu ” w drugą stronę”.

Mnie chodzi taki szalony pomysł żeby zrobić chłodzenie na pompie ciepła ale powietrznej i klimakonwektorach.

Wszyscy odradzają chłodzenie przez podłogówkę z powodu jak twierdzą nieprzyjemnego odczucia zimnej podłogi aczkolwiek jest to wykonalne tylko musisz mieć system sterowania oparty na czujnikach punktu rosy.
Natomiast ja chce zrobić instalację taką że mam kocioł gazowy kondensacyjny na początek a w przyszłości dołączę powietrzną pompę ciepła i klimakonwektory.

Tylko że powietrzną pompę ciepła wykorzystywać głownie do klimatyzacji ale też do ogrzewania.

Problem jest tylko taki że jak dotychczas nie znalazłem hydraulika który podjął by się realizacji takiej instalacji.

Ja mam glikolową PC i klimakonwektory zasilane glikolem z dolnego źródła PC. Wydaje mi się, że to chyba jedyne sensowne rozwiązanie, które daje jako taki komfort (poza klimatyzacją wprost, czy też z PC powietrznej). Niestety nie potrafię ocenić jak skutecznie to działa, bo… dopiero to uruchomiłem, a nie było jeszcze dość ciepło, żebym musiał z tego korzystać
Ważna uwaga: żeby móc taką instalację wykonać potrzebne są klimakonwektory zasilane cieczą (a nie czysto elektryczne). Takich jest mniej, są gabarytowo większe i zwykle także droższe, bo do większych instalacji przewidziane.
Co do chłodzenia domu przy użyciu podłogówki, to ja zdecydowanie odradzam. Podłoga latem i tak jest chłodna (no bo nie ma grzania), a jak jeszcze zostanie dodatkowo schłodzona, to będzie po prostu nieprzyjemna (przynajmniej tak to widzę).
Gdyby jednak chłodzenie powierzchniowe przy użyciu podłogówki chcieć uruchomić, to trzeba uważać aby nie przekroczyć punktu rosy, czyli nie oziębić podłogi do tego stopnia, żeby na niej zaczęła się wykraplać woda. Niestety nie da się jednoznaczie podać o ile można schłodzić podłogę, bo to zależy od wilgotości względnej panującej w danym pomieszczeniu. Przy panującej ostatnio deszczowej pogodzie ludzie raportowali wilgotość względną na poziomie nawet ponad 70%. Chłodzenie powierzchniowe w takich warunkach jest nierealne.
Kiedy zlecałam projekt hydrauliki gość obiecał też oczywiście uwzględnic to w projekcie. Mam to nawet w umowie z nim . Niestety nie wywiązał się. Mnie się spieszyło z budową wiec mu odpuściłam.Potem hydraulicy ,którzy mieli wykonywać ( i zreszta wykonują ) moją instalację wod-kan-CO też obiecywali projekt z chłodzeniem jeśli kupie materiały z w całości z Firmy COMAP – i znowu łgarstwo. Po otrzymaniu projektu dowiedziałam się ,że to barfdzo duży koszt takiej instalacji itp , itd – słowem mnóstwo trudności – i znowu jestem łatwowierna. Dałam spokój.Do momentu rozmowy z projektantem z Comapu ,kóry był bardzo zdziwiony – bo jemu nikt nie mówił o projekcie chłodzenia- a zresztą oni nie mają do tego urzadzen.Słowem kolejny raz zostałam nabita w butelkę.
Tymczasem mamy falę upałów.Klimat nam się ociepla- i ponownie podnosi się pomysł chłodzenia pompą ciepła.
Czy to jest wykonalne – i bezpieczne dla domu ( hydraulicy mówili między innymi ,że w przypadku chłodzenia podłogi będzie na niej skraplac się rosa a podłoga będzie się grzybić i tu trzeba jakieś specjalne czujki w podłodze aby temu zapobiec.
Klima działa u mnie już 1 miesiąc i nie mam żadnych zastrzeżeń.

Jeżeli chcemy możemy się jeszcze kilka miesięcy dogrzewać
A nawet i cały rok jeżeli wybierzemy dobrego invertera…
Co do klimatyzatora w domu to też istotne jest że często jest to droższe urządzenia niż to które wybieramy do biura…
Podwód jeden najważniejszy poza parametrami technicznymi urządzenie musi jeszcze być ładne ( bardzo częsty argument kupującego ).
A tych ładnych mamy coraz więcej i więcej.
Montował mi szwagier, bo ja sam za bardzo się nie znam na tym.
Fajnie chłodzi, jest cicha, obsługa tak prosta, że dziecko by sobie poradziło.
Cena też bardzo przystępna.
Obsługa ze strony sprzedawcy bez zastrzeżeń.