postulat

„Według prof. Zielonki, rozumienie polityki w Polsce jest bardzo szczególne. – W Polsce polityka to nie jest sztuka dialogu i kompromisu, tylko walka każdego z każdym. Podkreślił, że Polska polityka podzielona jest nie tylko w kwestii katastrofy (smoleńskiej), ale i pojmowaniu np. idei państwa prawa, rozdziału Kościoła od państwa i w ogóle pojęcia narodu w szerszym, europejskim  escape room kontekście. – Wiele innych kwestii stanowi podstawę tych podziałów – mówił prof. Zielonka.

Z pewnością postulaty Trumpa ażebu oddzielić Meksyk wysokimi murem, uzbroić kadrę nauczycielską w AK 47 oraz dać wyposażyć Japonię/Koreę Płd w broń atomową brzmią odświeżająco.
Elektorat żadający świeżego powietrza, zamiast robienia tantrum, powinien krytycznie przejrzeć się w lustrze. Pustki w głowie nie napełni międlenie o Kardashians, publikowanie zdjęcia polędwicy na facebook lub stawianie dziennie 150 likes.
Głupiejący elektorat, szczycący sie sms-ową wiedzą, nie jest rzecz jasna wyłączną domeną USA. Klony Trumpa będą rosły jak grzyby po deszczu wszedzie, w rytm paluchów walących 12 godzin dziennie w ekran smartfona.

Profesor przyznał, Polacy nie są pod tym względem typowi oraz że podobne podziały funkcjonują w wielu krajach, m.in. we Włoszech. Według niego jednak, wszędzie tam, gdzie podziały oparte są na kwestiach symbolicznych, a nie realnych, nie doprowadziło to do niczego dobrego. W Wielkiej Brytanii na przykład, nawet w kwestii tak ważnej jak Brexit, nie są one aż tak dobitne, a emocje nie tak silne. Uznał też, że po referendum strona przegrana bez większych problemów zaakceptuje zdanie większości.
Według prof. Zielonki, Brytyjczycy uważają Unię Europejską za tonący okręt. – Jeśli my tu, w Polsce, tego nie widzimy, to jesteśmy chyba zbyt zajęci własnymi sprawami.

Bush roztrwonil wiekszosc tego, co stanowilo potege USA. Jednakze to nie on znalazl sobie ludzi, ktorzy legitymizowali jego chora polityke. To ci ludzie znalezli sobie jego, azeby zrealizowac swoje zamierzenia. Ich nzazwiska dalej brzmia zlowieszczo, a byli to starzy wyjadacze, a kandydat na room escape  na prezydenta byl wystarczajaco glupi. Jednak trudne sa do wymowienia czy zapisania przez Polakow te nazwiska. Natomiast nie ma tego problemu z nazwiskiem Obamy, ktory odziedziczyl ten burdel i wyzywac go od zbrodniarzy wojennych godnych stryczka.
Potepiajac Busha zapominamy, ze wygral na druga kadencje bez zadnych sztuczek, kiedy na wojnach ginely tez amerykanskie dzieci (przepraszam, ze tych yankeskich zoldakow tak cieplo nazywam) bardzo przyzwoita przewaga zarowno w glosach elektorskich, jak i w ogolnej liczbie glosow. Dlaczego ?
I na to jest niekonczaca ilosc odpowiedzi. Podobnie w sytuacji obecnej.
Na pocieszenie dodam, ze Bush jest jednak wielce nieslawnym bylym prezydentem, wlascicie nie ma go w sferze publicznej. Inny prezydent  escape rooms Warszawa wyszydzany w Polsce Jimm Carter, ktory escape room  byl za przyzwoity na prezydenta cieszy sie najwyzszym szacunkiem zarowno spoleczenstwa amerykanskiego jak i miedzynarodowego i okazal sie przez kilkadziesiat lat wielce sprawnym negocjatorem.
Profesor ocenił, że obecnie wśród Brytyjczyków podział na zwolenników i przeciwników Brexitu jest względnie równy. – Nie jestem wróżką, nie jestem w stanie ocenić, jak wypadnie referendum – stwierdził Zielonka.”

Comments are closed.